Artikelnummer
307665

TFC 15, 15 meter fiberkabel, FC/ PC-FC/ PC

TFC 15 - Optisk kabel

TRIAX fiber optiske kabler - til at konstruere optiske netværk. Stål forstærket 3.0 singlemode fiber optisk kabel - G657A, 9/125 µm. Prefabrikerede kabler til let installation. FC/PC-FC/PC connectorer gør at kablerne kan benyttes med alle produkter.

  • Stålarmeret kappe til beskyttelse og forstærkning.

BESTILLINGSINFORMATION

EAN Nummer5702663076655

CONNECTOR

Connector TypeFC/PC

OPTISKE EGENSKABER

Optisk Attenuation 1310/15500.35/0.25

MEKANISKE DATA

Min. bøjeradius - enkelt/gentaget 30/60 mm
Kabel længde 15 m
FarveGrå
Pakkehøjde 0.020 m
Pakkebredde 0.160 m
Pakkedybde 0.170 m
Pakkerumfang 0.001 m3
Nettovægt 0.192 kg
Taravægt 0.008 kg
Totalvægt 0.200 kg